logo Sigrs
logo Sigrs

ZAČÁTEK SEZÓNY

Začátek sezóny

Léto už je dávno minulostí a stejně tak i pauza po úspěšné sezoně 2016. Brněnští Sígři v ní po triumfu na domácím hřišti pozvedli nad hlavy Silver bowl a stali se králi druhé divize. Ještě před prvním náborem přibylo do týmu několik desítek nových členů – z brněnských Pitbullů se stali Sígři a ti mají tak v současnosti i s juniory okolo 120 členů. Aby měl každý možnost si zahrát, dojde k vytvoření A a B týmu, které se budou nejspíše účastnit druhé a třetí divize. Ve hře byla i myšlenka přihlášení jednoho týmu do rakouské regionální ligy – stejně jako to udělali znojemští Knights – tuto myšlenku bylo ale prozatím z finančních důvodů nutné zamítnout.

V současnosti probíhá venkovní atletická příprava - letní dovolené udělaly své, a hráči se tak nachází v různých fázích fyzické připravenosti. Je třeba sladit je na stejnou úroveň, aby mohli fungovat jako jeden tým. Tohoto úkolu se ujal zkušený americký coach John Corkle: „Tréninky jsou zaměřené především na budování pohyblivosti, zvyšování dynamičnosti, rychlosti a vytrvalosti.“ Kvůli pracovním a osobním záležitostem není zatím docházka na tréninky stoprocentní, John ale doufá také v individuální přípravu. Tréninky budou víc a víc fotbalové a na začátku příštího roku by už hráči měli obléknout plnou výstroj.

Začátek sezóny

V nadcházející sezoně bude tým opět hostit několik zahraničních posil. Stejně jako v sezoně 2016 bude na několik měsíců v Brně doma Američan Terry Gaitor. Probíhá také komunikace s Philem Burgstallerem z Rakouska o jeho návratu i pro sezónu 2017. Nově bude členem týmu také přírůstek z náboru, a to zkušený linebacker Louis Sanchez ze Španělska, který má s fotbalem letité zkušenosti z týmu Granada Lions.

Je velmi pravděpodobné, že během příští sezony budeme svědky nadmíru zajímavé bitvy o Brno mezi Sígrs a Alligators. „Chtěli bychom se s nimi utkat v rovnocenném zápase. Samozřejmě, že to bude těžký souboj. Alligators jsou na tom po atletické stránce velmi dobře. My se budeme snažit těžit ze svých zkušeností a také maximálně využít velkého potenciálu a talentu mladších hráčů.“ uvedl Petr Švanda – headcoach Sígrs. „Samozřejmě bychom chtěli také obhájit vítězství v Silver bowlu, tentokrát už ovšem s následným postupem do nejvyšší soutěže. Jedna věc je už ale teď jasná – obhájit bude daleko těžší, ve druhé lize 2017 nebude jediný lehký zápas.“

ZbZ


Facebook Instagram
KONTAKTY
sigrs.football@gmail.com
Tel.: +420 777 072 951

Vlastník stránek Sportovní klub Sígrs z.s.
Vytvořil Šimon Zouvala 2016