logo Sigrs
logo Sigrs

Sígrs se připravují na obhajobu zlata: Ukáže se, kdo je v Brně nejlepší, říká Running Back Daniel Schmied

Sígrs se pilně připravují na další sezonu. Chtějí obhájit zlato v druhé nejvyšší mužské soutěží v ČR. „Finále bude brněnské mezi námi a Aligátory,“ předpovídá Running back Brno Sígrs Daniel Schmied souboj městských rivalů. V loňském roce si fotbalový veterán doběh pro šest touchdownů.

Daniel Schmied si v loňské zlaté sezoně Brno Sígrs připsal šest běhových touchdownů.
Daniel Schmied si v loňské zlaté sezoně Brno Sígrs připsal šest běhových touchdownů.

Dando, jak jde zatím příprava?

Příprava byla ze začátku celkem těžkopádná. Nicméně teď v novém roce už máme na tréninzích plný stav. Všichni poctivě makají nejen na hale, ale i mimo ni a ve svém volném čase, je to vidět. Začíná se mi to líbit.

Příprava jsou zároveň první zkušenost s novými spoluhráči z týmu Brno Pitbulls, kteří se k vám po skončení minulé sezony připojili. Je to na atmosféře tréninků vidět? Jsou jiné než třeba před rokem?

Tým je teď hlavně mnohem větší. Na začátku jsme měli obavy z toho, jak bude fungovat komunikace, jak se poskládáme do haly, jak bude vypadat obsazení na jednotlivých pozicích, ale myslím, že se s těmito problémy dobře pereme. Nicméně hodně je toho stále ještě před námi, ale věříme, že to všechno zvládneme a dosáhneme námi vytyčené cíle a hodnoty. Zatím to vypadá dobře a všechny to zatím motivuje.

Už znáte své soupeře do příští sezony. Nově se mezi ně zapíší i Brno Alligators. Přibývá tedy městský rival. Co od Gators očekáváš?

Bude to zajímavý souboj i proto, že jádro Sígrs vzešlo právě z Aligátorů. Minulý rok ukázali, že do nižší soutěže nepatří. Určitě budou hrát špičku ligy. Teď se ukáže, kdo je v Brně nejlepší. A věřím, že to budeme moci ukázat hned třikrát.

Daniel Schmied si v loňské zlaté sezoně Brno Sígrs připsal šest běhových touchdownů.

Třikrát? Znamená to, že věříš v brněnské finále?

Není to jen víra. Myslím si, že to tak bude. A už se na to těším.

Nepodceňuješ ostatní soupeře?

To určitě ne. Nechci nikoho shazovat. Velká neznámá je třeba Ústí Blades, mají amerického kouče, jsou hodně ambiciózní a makají. Je možné, že nás nakonec všechny překvapí.

A co Plzeň a pražští Hippos?

Plzeňští Patriots to budou mít hodně těžké. Potýkají se totiž s nedostatkem hráčů. Hippos taky makají, ale myslím si, že to ještě dvě, tři sezony potrvá, než začnou promlouvat do čela ligové tabulky.

Jaká je tvá motivace do dalších sezón po tolika odehraných letech?

Jednoznačně obhájit titul. Doufám alespoň v postup do finále. Ale vítězství je vítězství a stříbrná medaile se vůbec ze všech nosí nejhůř.

Autor: Alžběta Nečasová

Facebook Instagram
KONTAKTY
sigrs.football@gmail.com
Tel.: +420 777 072 951

Vlastník stránek Sportovní klub Sígrs z.s.
Vytvořil Šimon Zouvala 2016