logo Sigrs
logo Sigrs

Sígři si zajistili SILVER BOWL.

Do sluncem zalitého brněnského Bystrce přijeli v sobotu 3. 6. Blades z Ústí nad Labem. V odvetném zápase zde Sígrs hájili svoji neporazitelnost.

Touchdown Filipa Ondráška #31
Touchdown Filipa Ondráška

Skóre otevřel až téměř v osmé minutě talentovaný quarterback Brňanů – Filip Ondrášek. Se svým útokem se mu podařilo překonat celé hřiště, aby pak 2y runem překonal lajnu a zajistil tak první bodový zisk domácích, který svým kopem potvrdil Martin Herman.

Druhá čtvrtina byla na body o poznání bohatší než ta první, bohužel ale pro hosty. Nejprve opět bodovali Sígři, a to 9y passem od Ondráška na Martina Hermana. Pak ale zkoušeli potvrzení za dva body, které se nepovedlo. Od té doby se jim smůla lepila na kopačky a brněnská obrana nechala ústeckého quarterbacka Jana Bláhu hned dvakrát v klidu odhodit. Na průběh těchto akcí s bodovým ziskem, mělo pravděpodobně vliv vyloučení kapitána brněnské defence Tomáše Kuparowitze, za faul na jednoho z hostů. První body Blades ukořistil Petr Weinhöfer, který zachytil krátký 2y pass. Podruhé to byla krásná trefa dlouhá 29 yardů na Petra Hejnu. Aby dohnali Ústečtí bodovou ztrátu, v obou případech zkoušeli cestu potvrzení po zemi – ani jeden z těchto pokusů se ale nepovedl. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 13:12.

Richard Novák #71

Během přestávky se domácí sebrali a po zbytek zápasu jsme sledovali Sígry, jak jsme zvyklí. Ještě jednou se prosadil wide receiver Martin Herman, když zachytil 17y pass od svého quarterbacka. Bodový zisk si také sám potvrdil trefou přímo mezi tyče.

Nebyl by to zápas Sígrů, kdyby si cestu do endzóny neprorazil také brněnský matador s číslem 19 – Daniel Schmied. To se mu povedlo ke konci poslední čtvrtiny, a pojistil tak výhru svého týmu nad Blades. O poslední úspěšný kop se zasloužil Ivan Baykalov, který ještě konečné skóre upravil na 27:12.

Tento zápas definitivně rozhodl to, co jsme očekávali už na začátku sezony. Letošní Silver Bowl bude bitva o Štatl, ve které se utkají Sígrs a Alligators. Na srážku těchto dvou rivalů ale naštěstí nemusíme čekat až do července. Osmé kolo základní části přinese toto derby už v sobotu 10. 6. od 18:00 kde jinde než v „Bástru“.

Autor: Radka Balajková